SOSNOWIEC ZAGÓRZE ul.Braci Mieroszewskich A1-3 (obok stacji BP-łąki)Nasze Sklepy Stacjonarne

Zadzwoń jeśli masz pytanie: 600797100    600791100

Optima Red, Blue, Yellow

Ten rodzaj akumulatorów zyskał uznanie na całym świecie, głównie dzięki dużo większej wydajności od tradycyjnych baterii, ale akumulatory Optima to zasobniki energii stworzone przede wszystkim do pracy w najcięższych warunkach. Unikalna konstrukcja pozwala na pracę tego rodzaju baterii w każdej pozycji, a wytrzymała obudowa nie pozwala na wyciek elektrolitu. Z tego powodu akumulatory Optima stosowane są w maszynach przemysłu ciężkiego, samochodach off-road, czy choćby w marynistyce.

Rozróżniamy trzy rodzaje akumulatorów Optima, odpowiednio oznaczonych kolorami:

 • Optima RedTop - charakteryzujące się bardzo dużym prądem rozruchowym. Przykładowe zastosowanie: motorsport, maszyny rolnicze i budowlane.
 • Optima YellowTop - posiadają nie tylko doskonałe parametry rozruchowe, lecz ich główną zaletą jest odwracalna możliwość głębokiego rozładowania, czyli stanu, w którym tradycyjny akumulator staje się bezużyteczny. Przykładowe zastosowanie: motorsport, przyczepy kempingowe, kampery, motorówki, niewielkie jachty.
 • Optima BlueTop - polecane jako akumulatory rozruchowe z możliwością głębokiego rozładowania z naciskiem na zastosowanie w marynistyce. Są one szczególnie odporne na słoną wodę. Przykładowe zastosowanie: zasilanie urządzeń pokładowych (GPS, osprzętu marynistycznego) w motorówkach i większych jednostkach pływających.
  • OPTIMA Blue

   OPTIMA Blue

  • OPTIMA Red

   OPTIMA Red

  • OPTIMA Yellow

   OPTIMA Yellow

Niezależnie od tego, który akumulator Optima wybierzesz, możesz być pewny ich niezwykłej wytrzymałości niemal w każdych warunkach.

NOWOŚĆ!
Akumulator OPTIMA RED TOP 12V 50Ah 815A RT U 4.2

OPTIMA

Akumulator OPTIMA RED TOP 12V 50Ah 815A RT U 4.2

Napięcie: 12V
Pojemność: 50AH
Prąd rozruchu: 815A
Biegun: LEWY+

900,00 zł

zobacz produkt

Czy akumulator OPTIMA jest niezniszczalny?

Akumulatory Optima charakteryzują się odseparowanymi od siebie celami, w których umieszczone są płyty (dodatnia i ujemna) wykonane z niemal czystego ołowiu, rozdzielonych przegrodą z włókna szklanego. Dzięki nieruchomym płytom, akumulatory Optima są wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju wstrząsy oraz na wyciek elektrolitu, czego nie zapewni żaden inny konwencjonalny akumulator. Dzięki technologii SpiralCell opór wewnętrzny takich akumulatorów został znacznie zredukowany, co pozwoliło na zwiększenie ich mocy przy zachowaniu stosunkowo małej powierzchni.

Technologia SPIRALCELL

Sercem OPTIMA SPIRALCELL TECHNOLOGY jest seria pojedynczych spiralnie uzwojonych komórek składających się z dwóch czystych (99,99%) płytek ołowianych pokrytych precyzyjną powłoką z tlenku ołowiu. Ten przełom w konstrukcji akumulatorów zapewnia większą moc i konsekwentnie przewyższa konwencjonalne akumulatory

12-woltowe akumulatory OPTIMA są wykonane z sześciu ogniw SPIRALCELL, z których każde ma w pełni naładowane napięcie obwodu otwartego wynoszące 2,2 V dla akumulatorów głębokiego cyklu i nieco ponad 2,1 V dla akumulatorów rozruchowych

Dlaczego wybrać OPTIMA

Baterie OPTIMA to wybór wśród entuzjastów wydajności, którzy chcą zwiększyć moc swoich przygód. Akumulatory te są do 15 razy bardziej odporne na wibracje, co oznacza, że ​​mogą znieść wiele nadużyć zarówno na drodze, jak i poza nią, i zapewniają nawet trzykrotnie większą żywotność niż tradycyjna zalana bateria .

Akumulatory OPTIMA mają zwiększoną zdolność do sprostania wysokim wymaganiom stawianym dzisiaj akumulatorom, w tym sytuacjom wysokiej temperatury, dużym obciążeniom elektronicznym i zwiększonym wibracjom.

AGM OPTIMA

Separatory absorpcyjnej maty szklanej OPTIMA (AGM) utrzymują elektrolit jak gąbka, aby wyeliminować rozlewanie kwasu. Każdy bezobsługowy akumulator AGM jest również całkowicie szczelny, co zapobiega korozji i wyciekom kwasu.

Akumulatory głębokiego cyklu są przeznaczone do zastosowań wymagających głębokiego, powtarzalnego drenażu natężenia prądu, takich jak silniki do trollingu, wózki golfowe i wózki elektryczne lub źródła prądu w domach kempingowych.

Istnieją jednak inne warunki zwane intensywnym lub szybkim cyklem, w których akumulator OPTIMA o głębokim cyklu może z powodzeniem zastąpić akumulator rozruchowy, zapewniając dłuższą żywotność i lepszą wydajność. W zastosowaniach o dużym obciążeniu lub o wysokim natężeniu jazdy pojazd pobiera niezwykle wysokie natężenie prądu z akumulatora rozruchowego z powodu dodatkowych akcesoriów lub ograniczonej pojemności alternatora.

Specjaliści ds. Bezpieczeństwa publicznego, tacy jak policja, strażacy i kierownicy flot pogotowia ratunkowego, często stwierdzają, że tradycyjne akumulatory rozruchowe nie są w stanie zapewnić odpowiedniej żywotności i wydajności z powodu intensywnej jazdy. Zastosowanie akumulatora głębokiego cyklu OPTIMA w tego rodzaju warunkach zapewni dłuższą żywotność i lepszą wydajność.

OPTIMA REDTOP

W każdym pojeździe lub sprzęcie, który będzie wykorzystywał akumulator tylko do rozruchu, oświetlenia i zapłonu (SLI) i ma prawidłowo działający alternator, akumulator rozruchowy OPTIMA REDTOP będzie działał wyjątkowo dobrze, często zapewniając do trzech razy dłuższą żywotność niż akumulatory konwencjonalne. Jeśli pojazd ma niewiele akcesoriów pobierających prąd, właściwym wyborem będzie akumulator rozruchowy OPTIMA REDTOP.

Pamiętaj, że istnieje możliwość głęboko rozładowanego YELLOWTOP, który nie uruchomi silnika; zalety YELLOWTOP polegają na tym, że może on zaakceptować szybkie ładowanie i odzyskać siły po rozładowaniu jeszcze wiele razy.

Akumulatory z serii YELLOWTOP są odporniejsze na głębokie rozładowania w przeciwieństwie do akumulatorów Optima REDTOP. Akumulatory YELLOWTOP szybciej przyjmują ładowanie nawet w stanie głębokiego rozładowania, dlatego też są bardzie preferowane do pojazdów, które więcej "stoją" niż są użytkowane.

Chcesz wybrać akumulator Optima dostosowany do Twoich potrzeb? Koniecznie zobacz ofertę naszego sklepu! Jeśli masz pytania - skontaktuj się z nami! Nasi fachowcy pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru!