SOSNOWIEC ZAGÓRZE ul.Braci Mieroszewskich A1-3 (obok stacji BP-łąki)Nasze Sklepy Stacjonarne

Zadzwoń jeśli masz pytanie: 600791100    600797100

Filtry

Pojemność

  • Wybrane filtry:
  • Pojemność: 72AH ( usuń )

Akumulatory z systemem START-STOP

Nowoczesne samochody wyposażane są w coraz to nowsze rozwiązania techniczne poprawiające bezpieczeństwo, komfort podróżowania lub inne które dbają o ekologię i mniejsze zużycie paliwa.

Jednym z takich systemów jest popularny start – stop, czyli system sterujący pracą silnika, odpowiednio wyłączając go na krótkim postoju i włączając w ułamku sekundy, co pozwala na oszczędzanie paliwa. System taki współpracuje ze specjalnie do tego przystosowanym akumulatorem start - stop. Wybierając baterię do swojego samochodu wyposażonego w ten układ, koniecznie zapoznaj się z wymaganiami producenta, aby wybrać najbardziej wydajny akumulator start stop.

Dlaczego do systemów start stop stosuje się specjalnie do tego przeznaczone akumulatory?

Częste uruchamianie i wyłączanie silnika znacznie obciąża działanie niektórych podzespołów samochodu. Jednym z nich jest właśnie akumulator. Z tego względu akumulatory do start-stop przystosowane są do takich zadań: muszą jednocześnie zapewnić szybki start samochodu, przy braku spadku napięcia.

Wyróżniamy dwa rodzaje akumulatorów start stop:

Jak już wiesz, do pojazdów z systemem start-stop stosowane są dwa rodzaje akumulatorów. Wybrać zatem akumulator AGM czy EFB?

Jeśli Twój samochód fabrycznie wyposażony był w akumulator AGM to wymiana powinna się odbywać również na ten sam rodzaj baterii. Uwaga ta dotyczy również akumulatorów EBF. Jeśli jednak producent przewidział stosowanie tego rodzaju akumulatorów w Twoim aucie, powinieneś rozważyć tę opcję. Akumulatory AGM są nawet 7-krotnie wytrzymalsze na ilość uruchomień pojazdu. Z kolei akumulatory EFB to ponad 5-krotnie dłuższa wytrzymałość na częstotliwość rozruchów samochodu, przy proporcjonalnie niższej cenie w porównaniu do AGM. W obu przypadkach zatem wybór będzie dobry a co najważniejsze – różnica w porównaniu do standardowego akumulatora kwasowo – ołowiowego będzie znacząca.

Jeśli szukasz akumulatora start - stop do swojego samochodu rozejrzyj się po naszym sklepie internetowym. Czeka na Ciebie ogromny wybór akumulatorów w technologii AGM oraz EFB. Jeśli potrzebujesz pomocy eksperta – skontaktuj się z nami! Nasi fachowcy chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania i pomogą dobrać najlepszy akumulator start - stop do Twojego samochodu.

Akumulator VARTA BLUE EFB 72Ah 760A JAP P+

VARTA

Akumulator VARTA BLUE EFB 72Ah 760A JAP P+

Napięcie: 12V
Pojemność: 72AH
Prąd rozruchu: 760A
Biegun: PRAWY+

500,00 zł

more